Քաղաքական 11:53 26/09/2016 Հայաստան
Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը: Դավիթ Տոնոյանը դեսպանին տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 25-ին հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1997թ. ծնված Սևակ Հովհաննեսի Խաչատրյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն անթույլատրելի է համարել հրադադարի խախտման փաստը և ընդգծել, որ մահվան ելքով միջադեպի ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:
Դեսպան Կասպրշիկն իր հերթին մտահոգություն է հայտնել տեղի ունեցած միջադեպի և դրա արդյունքում մարդկային կորստի վերաբերյալ, խոստացել է քայլեր ձեռնարկել իրադրության հետագա ապակայունացումից խուսափելու համար:

Sport 13:27 26/09/2016
First Deputy Minister of Defense of Armenia, Davit Tonoyan had a phone conversation with Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk on September 26.
According to the information and public relations department of the Defense Ministry, they discussed the situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan. Davit Tonoyan informed the Ambassador that on September 25 NKR DA soldier, Sevak Khachatryan, 1997 was killed by the Azerbaijani fire.
First Deputy Minister of Defense considered the fact of ceasefire violations unacceptable and highlighted that the entire responsibility for the fatal incident lies with the Azerbaijani side.
Ambassador Kasprzyk expressed concern about the incident and the loss and promised to take measures to prevent further destabilization of the situation.