Օրվա մամուլ 08:34 30/09/2016
«Հայկական ժամանակ»-ը զրուցել է ՀՀ նախագահի եղբոր՝ ԱԳՆ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան, ԵՊՀ աստվածաբանության ֆակուլտետի Հայ եկեղեցու պատմության և եկեղեցականության ամբիոնի վարիչ Լևոն Սարգսյանի  հետ:
- Պարոն Սարգսյան, մամուլում հրապարակում կա, որ դուք եք համարվում Մատենադարանի տնօրենի թեկնածուներից ամենահավանականը: Ունե՞ք նման ցանկություն:
- Ոչ, դա հերյուրանք է, ես առաջին անգամ մամուլի հրապարակումից եմ իմացել: Այդ մասին խոսք չկա նույնիսկ:
- Եթե մրցույթ լինի՝ չե՞ք մասնակցի: Ճի՞շտ հասկացա:
- Այո, ճիշտ հասկացաք, ես չեմ պատրաստվում մասնակցել: Սա հերթական դեպքն է, որ թերթերն ինձ պաշտոն են վերագրում, էլ պաշտոն չի մնացել, որ չվերագրեն: Էլ ռեկտորի պաշտոն չի մնացել, որ չնշանակեն:

Пресса дня 11:17 30/09/2016
Корреспондент газеты «Айкакан жаманак» провел беседу с братом президента Армении, послом по особым поручениям МИД, заведующим кафедрой Истории армянской церкви богословского факультета ЕГУ Левоном Саргсяном.
- Господин Саргсян, в СМИ писали о том, что вы считаетесь самым вероятным из рассматриваемых кандидатов на должность директора института древних рукописей Матенадарана. Есть ли у вас такое желание?
- Нет, это вымысел, я впервые узнал об этом из публикаций СМИ. Об этом даже речи нет.
- Если будет объявлен конкурс, вы не примете участия? Так ли это?
- Да, вы правильно поняли, я не собираюсь участвовать. Это очередной случай, когда СМИ приписывают мне должность, уже не осталось должностей, которые бы мне не приписывали. Не осталось должностей ректоров, на которые меня бы не назначали.