Քաղաքական 16:50 10/10/2016 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ և շահագրգիռ պետական մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ սիրիահայությանն աջակցություն ցուցաբերելու հարցերի շուրջ:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ զեկուցվել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հանձնարարությամբ Սիրիա ուղարկված մարդասիրական օգնության բաշխման վերաբերյալ: Ներկայացվել են նաև վերջին 5 տարում Հայաստանում սիրիահայերին աջակցելու նպատակով պետության կողմից իրականացված կրթական, առողջապահական, սոցիալական ծրագրերը, ինտեգրման և բիզնես ծրագրերին ընդառաջելու հնարավորությունները:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է համապատասխան պետական մարմիններին, համագործակցելով ՀՀ արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարարությունների հետ, շարունակել համակարգված աշխատանքներն այս ուղղությամբ:

Политика 16:59 10/10/2016 Армения
Под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна и с участием руководителей заинтересованных госструктур в правительстве РА сегодня состоялось совещание, посвященное вопросам оказания помощи сирийским армянам.
В частности, было доложено о распределении гуманитарной помощи, отправленной в Сирию по поручению президента Армении Сержа Саргсяна. Были представлены также реализованные в Армении за последние 5 лет государственные образовательные, социальные и здравоохранительные программы с целью оказания содействия сирийским армянам, возможности поддержки интеграционным программам и бизнес-проектам.
Глава правительства поручил соответствующим госструктурам при сотрудничестве с министерствами иностранных дел и Диаспоры Армении продолжить скоординированную работу в этом направлении.