18:51 21/10/2016 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի նախագահ Սելեն Քրեյգի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 19-21-ը Երևանում պլատֆորմի 44-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովը Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի լիիրավ անդամ է 2011 թվականից: Հեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական խոշորագույն, հեղինակավոր և ոչ քաղաքական վերոնշյալ պլատֆորմը, որին անդամակցում է 46 երկրից թվով 52 կարգավորող մարմին նպատակ է հետապնդում լինել հասանելի հարթակ տեղեկատվության, հեղինակային և հարակից իրավունքների պաշտպանության, լրատվական միջավայրի խոսքի ազատության, լավագույն փորձի փոխանակման համար:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ Նախագահը և Հեռուստառադիոհեռարձակման ոլորտը կարգավորող մարմինների եվրոպական պլատֆորմի ներկայացուցիչները մտքեր են փոխանակել երևանյան նստաշրջանի օրակարգի շրջանակներում քննարկված թեմաների, ինչպես նաև Հայաստանի այդ ոլորտը կարգավորող մարմնի հետ եվրոպական պլատֆորմի փոխգործակցության հետագա զարգացման հնարավորությունների շուրջ:

Общество 20:07 21/10/2016 Армения
Президент Армении принял делегацию во главе с председателем Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня делегацию во главе с председателем Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов Селен Крейз, прибывшую в Ереван с целью участия в 44-й сессии Платформы 19-21 октября.
Как передает пресс-служба главы государства, Национальная комиссия по телевидению и радио является членом Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов с 2011 года.
Европейская платформа регулирующих сферу телерадиовещания органов – самая крупная, авторитетная и неполитическая в Европе, ее членами являются 52 регулирующих органа из 46 стран. Структура ставить цель быть доступной площадкой для защиты информации, авторских и смежных прав, свободы слова информационной среды, а также обмена лучшим опытом.
В ходе встречи президент РА и представители Европейской платформы регулирующих сферу телерадиовещания органов обменялись мнениями по обсужденным в рамках повестки ереванской сессии темам, а также возможностям дальнейшего развития взаимодействия регулирующего эту сферу Армении органа с Европейской платформой.