Քաղաքական 12:46 28/10/2016 Հայաստան
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանն այսօր  ճեպազրույցների ժամին ներկայացնելով նախորդ երկու շաբաթների կարևոր իրադարձությունները՝  առանձնացրեց նոր կառավարության ներկայացրած ծրագրի քննարկումն ու ընդունումը, ինչպես նաև  վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մամուլի ասուլիսը «ընտրված» լրագրողների հետ:
Զարուհի Փոստանջյանի խոսքերով՝  այս երկու իրադարաձությունները եկան վերահաստատելու, որ Հայաստանում ավտորիտար համակարգը չի փոխվում, շարունակում է մնալ, ուղղակի փորձ է արվում մեղմել այն ատելությունը, որ ունի հասարակությունը՝ դեպի այդ ավտորիտար համակարգը և փորձ է արվում ինչ-որ չափով մեղմել տնտեսական ճգնաժամը:
Պատգամավորը նշեց, որ Կառավարության ծրագրում  պետք է ներառված լիներ  ԸՕ ազգայնականացումը, բացի այդ պետք է վերանայվի Ազգային անվտանգության հայացեկարգը, որն ընդունվել է դեռևս 2007 թվականին, ինչից հետո Հայաստանում և տարածաշրջանում  մի շարք փոփոխություններ են եղել:
Անդրադառնալով ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հնարավոր վերադարձին, Զարուհի Փոստանջյանը նշեց. «Գագիկ Ծառուկյանն անդամակցում է թիվ մեկ քաղաքական կառույցին` Ազգային ժողովին, հետևաբար` նա չի հեռացել քաղաքականությունից, ուղղակի նրան արգելել էին ղեկավարել ԲՀԿ կուսակցությունը: Հիմա այդ արգելքը վերացել է: Նրան ասել էին, որ դու չպիտի զբաղվես քաղաքականությամբ, հիմա էլ ասում են՝ պիտի զբաղվես: Սա ավտորիտար ռեժիմին բնորոշ է: Միգուցե իր համակիրների համար իր կարիքը կա, ես իր համակիրը չեմ, չեմ կարծում, որ իր կարիքը կա»:

Политика 13:19 28/10/2016 Армения
Депутат от оппозиционной фракции Национального Собрания Армении «Наследие» Заруи Постанджян сегодня на брифинге в парламенте, перечисляя важнейшие события минувших 2 недель, выделила обсуждение и принятие программы нового правительства республики, а также интервью премьер-министра РА Карена Карапетяна обозревателям армянских телекомпаний.
Обратившись к программе правительства, оппозиционный депутат в частности заявила о необходимости пересмотреть Стратегию национальной безопасности РА, которая была утверждена еще в 2007 году, но с тех пор в Армении и регионе произошел ряд изменений.
Заруи Постанджян прокомментировала и заявление депутата Национального Собрания, бывшего лидера партии «Процветающая Армения» (ППА), бизнесмена Гагика Царукяна о возможности его возвращения в большую политику.
«Гагик Царукян является депутатом НС РА, следовательно он не уходил из политики. Просто ему запретили руководить ППА. Сейчас этот запрет снят», – сказала депутат.
«Возможно, для его сторонников и существует необходимость в его возвращении, но я не в их числе. Не думаю, что существует необходимость в возвращении Гагика Царукяна», – добавила она.