Քաղաքական 10:51 17/11/2016 Աշխարհում
Մինսկում մզկիթի բացման արարողությանը ներկա Բելառուսի ու Թուրքիայի նախագահներ  Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մի շարք հետաքրքրական հայտարարություններ ու ժեստեր են արել:
Unian.net-ը նշում է, որ օրինակ Էրդողանը ներկա է գտնել առաջին նամազին, որը կարդացել է Թուրքիայի կրոնական հարցերի գրասնեյակի ղեկավար Մեհմեթ Գյորմեզը:
Բելառուսի նախագահ Լուկաշենկոն էլ որոշել է անել մի բան, որ որպես կանոն անում են միայն մուսուլմաները: Նա Էրդողանից հետո համբուրել է Ղուրանը:
Ըստ աղբյուրի, մզկիթում միաժամանակ կարող է տեղավորվել 2500 հավատացյալ: Բելառուսում ապրում է  մոտ 100 հազար մուսուլման:

Politics 12:51 17/11/2016 World
President of Belarus Alexander Lukashenko and Turkish President Recep Tayyip Erdogan, who have attended the opening of a mosque in Minks City, have come up with a number of interesting statements and performed interesting gestures.
Unian.net has informed that Erdogan has taken part in the first namaz (Islamic prayer), performed by Head of Turkey's Religious Affairs Office Mehmet Görmez.
And President Alexander Lukashenko has decided to perform an action which is normally done by the Muslims only. He has kissed the Koran after Erdogan.
According to the source, the mosque can accommodate 2500 worshipers meantime. Notably over 100 thousand Muslims live in Belarus.