Քաղաքական 13:53 17/12/2016
Ընտրությունների մենք պետք է գնանք Հայաստանի արտաքին և ներքին խնդիրների լուծման հստակ ծրագրով. Զուրաբյան
Վստահ եմ, որ մեզ կհաջողվի քաղաքականացնել Ազգային Ժողովի ընտրությունները, ինչպես հաջողվեց միայնակ քաղաքականացնել սահմանադրական հանրաքվեն։ Այսօր Հայ Ազգային կոնգրես կուսակցության համագումարում ունեցած իր ելույթում հայտարարեց ՀԱԿԿ փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանը:
Նրա խոսքով, հայաստանի առաջիկա ներքաղաքական գլխավոր օրակարգը 2017-ի ապրիլին կայանալիք Ազգային Ժողովի ընտրություններն են։ Պատգամավորը նկատեց, որ իրենց խնդիրն է լինելու ժողովրդին ներկայացնել, որ Ազգային Ժողովի ընտրությունների նշանակությունը նոր սահմանադրության պայմաններում ավելի բաձր է, քան նախագահական ընտրություններինը՝ հին սահմանադրությամբ։
«Ընտրությունների մենք պետք է գնանք Հայաստանի արտաքին և ներքին խնդիրների լուծման հստակ ծրագրով։ Պատմությունը ցույց տվեց, որ մենք շարունակում ենք մնալ միակ քաղաքական ուժը, որը ունակ է ասել ճշմարտությունը սեփական ժողովրդին և այսօր դուք դրանում ևս մեկ անգամ կհամոզվեք։ Ստեղծված իրավիճակի սթափ գնահատականով, բաց ճակատով, վստահ մեր ուժերի վրա, դեպի՛ հաղթանակ, որը կոփելու ենք միասին», -հայտարարեց Զուրաբյանը:

Политика 17:23 17/12/2016 Армения
Левон Зурабян: На парламентских выборах 2017г. оппозиционный АНК представит программу решений внешних и внутренних проблем Армении
Оппозиционной партии «Армянский национальный конгресс» (АНК) удастся серьезно политизировать предстоящие в апреле 2017 года выборы в Национальное Собрание Армении. Об этом заявил руководитель оппозиционной парламентской фракции АНК Левон Зурабян в ходе сегодняшнего съезда партии «Армянский национальный конгресс».
«Я уверен, что нам удастся политизировать предстоящие парламентские выборы, как удалось в одиночку политизировать референдум по конституционной реформе», – отметил Л. Зурабян.
По его словам, главная внутриполитическая повестка Армении – это предстоящие в апреле 2017 года парламентские выборы. «Наша задача будет заключаться в том, чтобы представить общественности, что в условиях принятого Проекта изменений в Конституцию РА значение выборов в Национальное Собрание РА  намного выше, чем президентских выборов», – сказал парламентарий.
При этом он подчеркнул: «Мы намерены участвовать в парламентских выборах с четкой программой решений внешних и внутренних проблем Армении. История показала, что “Армянский национальный конгресс” остается единственной политической силой, которая способна сказать правду родному народу, и сегодня вы убедитесь в этом еще раз».