Հասարակություն 12:39 22/12/2016 Հայաստան
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել էներգետիկների մասնագիտական տոնի  առթիվ: Նախարարության տեղեկատվության և  հասարակայնության  հետ  կապերի   բաժնի  փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի՛  էներգետիկներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Էներգետիկի օրվա առթիվ:
Հայաստանի  Հանրապետության անկախությունից  ի վեր էներգետիկ  բնագավառի առաջընթացն ու ձեռքբերումներն ակնառու են, և  մենք շարունակելու ենք հետևողական քայլերը մեր երկրի  էներգետիկ անվտանգության ապահովման ուղղությամբ: Այդ  աշխատանքների ետևում  կանգնած  են  նվիրյալներ, ովքեր արժանապատվորեն  շարունակում են նախորդների գործը և  ավանդույթները՝ չմոռանալով քայլել ժամանակի պահանջներին համընթաց:
Այսօր` դեկտեմբերի 22-ին, էներգետիկների  համար կրկնակի  տոն է՝ էներգահամակարգի 113-ամյակը: Վստահ եմ, որ ձեր մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ հետագայում ևս հաջողությամբ կիրականացնեք ձեր առջև դրված խնդիրներն ու կնպաստեք Հայաստանի էներգետիկայի ոլորտի հետագա զարգացմանը: Մեր  նպատակն է  ունենալ անկախ, ինքնաբավ և կայուն էներգետիկ  համակարգ:

Общество 13:05 22/12/2016 Армения
Глава Минэнерго А. Манукян: Мы продолжим последовательные шаги по обеспечению энергетической безопасности Армении
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Армении Ашот Манукян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого сегодня, 22 декабря, Дня энергетика. Текст послания приводит пресс-служба министерства.
«Уважаемые энергетики,  горячо поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем энергетика.
После обретения  Арменией независимости достижения и прогресс сферы энергетики в республике значительны. И мы продолжим последовательные шаги по обеспечению энергетической безопасности нашей страны. За этой работой стоят преданные люди, которые достойно продолжают дело своих предшественников и их традиции, не забывая при этом шагать в ногу с требованиями времени», – отметил Ашот Манукян.
«Сегодня, 22 декабря, для энергетиков двойной праздник: отмечается также 113-летие энергосистемы. Уверен, что благодаря вашим высоким профессиональным навыкам вы с успехом будете осуществлять поставленные перед вами задачи и в будущем, способствуя дальнейшему развитию сферы энергетики в Армении. Наша цель – иметь независимую, самодостаточную и стабильную энергосистему.