Հասարակություն 20:00 21/01/2017 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում hունվարի 22-ի օրվա երկրորդ կեսին, 23-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում է թույլ ձյուն: 23-ի ցերեկը և 24-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
ԱԻՆ պաշտոնական էջի հաղորդմամբ, օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևան քաղաքում հունվարի 22-ի օրվա երկրորդ կեսին, 23-ի գիշերը սպասվում է թույլ ձյուն: 23-ի ցերեկը, 24-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևանում վաղը ցերեկը կգրանցվի -4--6 աստիճան ցուրտ, նախորդ օրերի -9- -10-ի փոխարեն: Գիշերը Երևանում կլինի -9 - -11: Կանխատեսումների համաձայն, այդ ջերմաստիճանը կպահպանվի մինչև հունվարի 26-ը:
Ավելի վաղ ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը տեղեկացրել էր, որ հունվարի 19-ին, 20-ին և 22-ին Թուրքիայի տարածքից Հայաստան կներթափանցեն տեղումնաբեր ցիկլոններ, ինչի արդյունքում շրջանների զգալի մասում կտեղա թույլ ձյուն:
«Մոտեցող ցիկլոնի ուժը մեծ չէ, բայց ամեն դեպքում, գիտական նյութերի վերլուծությունները մեզ բերում են այն եզրակացության, որ այն որոշակի դրական ազդեցություն կթողնի Արարատյան դաշտում լճացած սառը օդի շերտի քայքայման վրա: Բնականաբար այն միանգամից չի վերանա, բայց հունվարի 19-22-ին աստիճանաբար կնկատվի դրական տեղաշարժ»,-տեղեկացրել էր նա:

Society 19:43 21/01/2017 Armenia
Feeble snow is expected in most of the territory of Armenia on January 22 afternoon and at night, while no precipitation is expected on January 24-26. As Hydromet” Meteorological Center of the RA Ministry of Emergency Situations reports, wind up to 3-8 mps. According to the release no change in air temperature is expected.
In the afternoon of January 22 and at night of January 23 snow is expected in Yerevan with no precipitation in the following days. The air temperature in Yerevan will be -4--6 on Sunday and - 9 -11 at nights.
To remind, earlier the Head of “Hydromet” Service Meteorological Center of the RA Ministry of Emergency Situations Gagik Surenyan informed that new cyclone penetrated into Armenia from the territory of Turkey on January 19, 20, and 21 with snowfalls on most of the republic’s territory.
“Although the cyclone is of low intensity, our scientific observations indicate it will dissolve the cold air masses on Ararat valley,” Surenyan said, predicting positive dynamics starting from January 19.