Սպորտ 09:20 06/02/2017 Աշխարհում
«Լեստերի» հետ խաղից հետո, որում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հաղթեց 3։0 հաշվով, իսկ Հենրիխ Մխիթարյանը գոլի ու գոլային փոխանցման հեղինակ դարձավ, հայ կիսապաշտպանն ասել է, որ թիմը պատրաստ էր հանդիպման ընթացքում խաղային սխեմայի փոփոխությանը։ Ժոզե Մոուրինյոն խաղն սկսել է 4-4-2 սխեմայով, սակայն հետո փոխել է դասավորությունը՝ գործելով 4-2-3-1 տարբերակով, ինչն արդյունքում թույլատրել է ջախջախել Անգլիայի գործող չեմպիոնին։
«Դա խաղին մեր նախապատրաստությունն էր,- Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերել է manutd.ru-ն։- Մարզիչն ասաց, որ եթե երկու հարձակվողով պլանը չաշխատի, մենք պետք է փոխենք սխեման, ինչը և արեցինք խաղի ընթացքում։ Այնպես որ, այստեղ մեզ համար ոչ մի նոր բան չկար։
Դուք կարող էիք տեսնել, որ շատ խաղերում մենք հեշտությամբ ենք փոխում սխեման։ Կարծում եմ՝ այս անգամ փոփոխությունն օգտակար եղավ, և մենք դրանից հետո լավ խաղացինք։
Ցանկացած մարզադաշտում խաղալը հեշտ է, եթե խաղն ստացվում է։ Կարևոր չէ, թե որ դիրքում ես գործում։ Խաղի սկզբում մարզիչը որոշեց, որ ես խաղալու եմ հետ քաշված հարձակվողի դիրքում, և ես պարզապես աշխատեցի անել այն ամենը, ինչ կարողանում եմ»։

Спорт 09:17 06/02/2017 В мире
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян сказал, что команда была готова к тому, чтобы поменять игровую схему по ходу состоявшегося 5 февраля матча с «Лестером». Об этом пишет manutd.ru.
Жозе Моуринью начал встречу с «Лестером», используя схему 4-4-2, однако затем поменял расстановку на 4-2-3-1, что, в итоге, позволило команде разгромить действующего чемпиона Англии. Героями встречи стали Генрих Мхитарян и Златан Ибрагимович, забившие в ворота Шмейхеля по мячу.
«Это была наша заготовка к этому матчу, – сказал Генрих в интервью Sky Sports. – Тренер сказал, что если план с двумя форвардами не сработает, мы попытаемся поменять схему, что мы и сделали по ходу матча. Так что тут ничего нового для нас не было».
«Вы могли видеть, что во время многих матчей мы легко меняем игровую схему. Думаю, в этот раз изменения пошли на пользу, и мы хорошо заиграли после этого. Мы старались создать больше опасных моментов и это сработало», – указал Генрих Мхитарян.
«На любом стадионе легко играется, если у команды идет игра. Не важно, на какой позиции действовать. В начале матча тренер решил, что я буду играть под нападающим, и я просто старался сделать всё, что могу», – отметил он.