Քաղաքական 10:07 13/02/2017 Արցախ
Փետրվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր  տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 950 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ադրբեջանական զինուժը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթներ՝ արձակելով 13 արկ, իսկ հյուսիսային և հարավային ուղղություններոփվ՝ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու նռնականետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 49 արկ, որից 41-ը ականանետերից, 8-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը աչալրջորեն հետևել են առաջնագածում տիրող զարգացումներին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար:

Politics 10:29 13/02/2017 NKR
Rise in ceasefire violations across the Line of Contact between the Nagorno Karabakh Republic (NKR) and Azerbaijani opposing forces is reported on the night of February 12-13. According to the NKR Defense Army release, the Azerbaijani forces have violated the ceasefire around 80 times, firing 950 shots toward the Armenian positions from D-44 artillery guns, grenade launchers, mortars, and firearms of different calibers.
According to the source, the Azerbaijani side has used D-44 artillery guns in the eastern direction, firing 13 shells, and 60mm and 82mm mortars in the northern and southern directions, firing 47 shells in total.
Defense Army frontline units closely follow the developments in the frontline and take necessary steps to suppress the adversary’s offensive actions, reads the statement.