Քաղաքական 10:07 13/02/2017 Արցախ
Փետրվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր  տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 950 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ադրբեջանական զինուժը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթներ՝ արձակելով 13 արկ, իսկ հյուսիսային և հարավային ուղղություններոփվ՝ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու նռնականետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 49 արկ, որից 41-ը ականանետերից, 8-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը աչալրջորեն հետևել են առաջնագածում տիրող զարգացումներին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար:

Политика 10:02 13/02/2017 НКР
Минобороны НКР: На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрирован рост напряженности
Накануне, 12 февраля, и в ночь на 13 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрирован рост напряженности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Противник из пушек Д-44, минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 80 раз. За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 950 выстрелов.
ВС Азербайджана в восточном направлении линии соприкосновения войск применили пушки Д-44, выпустив 13 снарядов, а в северном и южном направлениях – 60-и и 82-миллиметровые минометы и гранатометы, выпустив в общей сложности 49 снарядов (41 – из минометов, 8 – из гранатометов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР бдительно следили за развитием ситуации и предприняли необходимые шаги для подавления наступательной активности противника», – говорится в сообщении.