Հասարակություն 12:31 25/02/2017 Աշխարհում
Սիրիական Հոմս քաղաքի կենտրոնում՝ անվտանգության ծառայությունների օբյեկտների մոտակայքում,  պայթյուններ են տեղի ունեցել: Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ Բրիտանիայում հիմնված մարդու իրավունքների  մոնիտորինգի սիրիական կենտրոնից հայտնել են, որ պայթյուններն իրականացրել են մահապարտները:  Զոհվել է առնվազն 14 մարդ: Նրանց թվում են նաև սիրիացի  բարձրաստիճան  զինվորականներ:
Ռիա Նովոստի գործակալությունը իրադարձությունների վայրում գտնվեղ աղբյուրին հղում անելով հաղորդում է, որ անվտանագության ծառայությունների երկու օբյեկտի մոտ ավելի քան 6 մահապարտ է իրեն պայթեցրել, նախնական տվյալներով զոհվել է 35 մարդ: Նրանցից 15-ը զոհվել են ռազմական հետախուզության շենքի մոտ պայթյունի հետևանքով:
Կան տասնյակ վիրավորներ:
Բրիտանիայում հիմնված կենտրոնի իրավապաշտպանները հայտնել են, որ դեռևս պարզ չէ՝ արդյոք պայթյուններն իրականացրելե են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման անդամները:

Attack on Syrian security forces in Homs kills dozens
A series of suicide attacks on military installations in Syria's government-held city of Homs have killed at least 20 people, including the army's intelligence chief - a close confidante of President Bashar al-Assad, Al Jazeera reports.
The UK-based Syrian Observatory for Human Rights said on Saturday that loud explosions and gunfire were heard following the assault in the western city.
"There were at least six attackers and several of them blew themselves up near the headquarters of state security and military intelligence," Syrian Observatory director Rami Abdel Rahman told AFP news agency.
RIA Novosti Russian news agency reports 35 casualties 15 of whom dies as a result of the attack that hit the military intelligence headquarter.
It was not immediately clear if the militants were from Islamic State or other groups, the Observatory said.