Իրավունք 14:48 01/03/2017 Հայաստան
ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով՝ շահադիտական նպատակներով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու և պետությանը  նյութական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ մեղադրանք է առաջադրվել ՊԲ N զորամասի հրամանատարի թիկունքի գծով տեղակալ Վ.Պետրոսյանին և պարենային ծառայության պետ Է.Ալեքսանյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ   նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Քր.օր-ի այդ հոդվածը սահմանում է. «Պետի (հրամանատարի) կամ պաշտոնատար անձի կողմից իշխանությունը կամ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելը, իշխանազանցությունը կամ պաշտոնեական լիազորությունների սահմանն անցնելը, ինչպես նաև իշխանության անգործությունը, որոնք նյութական ծանր հետևանքներ են առաջացրել՝ պատժվում են ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով` գույքի բռնագրավումով կամ առանց դրա»:

Право 15:14 01/03/2017 НКР
Арестованы заместитель командира по тылу N-ской воинской части Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) и начальник продовольственной службы. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
По расследуемому вторым гарнизонным следственным отделом СК РА уголовному делу, заместителю командира по тылу N-ской воинской части Армии обороны В. Петросяну и начальнику продовольственной службы Э. Алексаняну предъявлено обвинение по ч. 3 ст.375 («Злоупотребление властью, превышение или бездействие власти, совершенные во время военного положения, войны или в боевой обстановке») Уголовного кодекса РА.