Տնտեսություն 14:00 14/03/2017
Իրանական մի շարք ավիաընկերություններ Նովրուզ Բայրամ տոնին ընդառաջ, որի ժամանակ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն մեծ ուղևորահոսք է ակնկալվում, զգալիորեն ավելացնում են թռիչքների քանակը:
ՔԱԳՎ-ից հայտնեցին, որ մարտի 15-ից ապրիլի 4-ն իրանական ավիաընկերությունները Սարիից, Մաշադից, Թավրիզից և Թեհրանից 67 կանոնավոր և ոչ կանոնավոր չվերթ կիրականացնեն դեպի Հայաստանի Հանրապետություն:
Վերոնշյալ ժամանակահատվածում իրանական ավիաընկերությունների կողմից շաբաթական միջինը 22 չվերթ կիրականացվի:
«Սպասվող ուղևորահոսքն իր դրական ազդեցությունը կունենա զբոսաշրջության և տնտեսության զարգացման գործում»,-ասված է ՔԱԳՎ հաղորդագրության մեջ:

Экономика 14:33 14/03/2017 Регион
Ряд иранских авиакомпаний в преддверии праздника Новруз существенно увеличивают количество авиарейсов в Армению – в этот период ожидается большой пассажиропоток из ИРИ в РА.  Об этом сообщают в Главном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении.
С 15 марта по 4 апреля иранские авиакомпании осуществят 67 регулярных и чартерных рейсов из Сари, Мешхеда, Тебриза и Тегерана в Армению. В среднем иранские компании осуществят 22 авиарейса в неделю.
«Ожидаемый пассажиропоток позитивно отразится на развитии туризма и экономики», – говорится в сообщении.