Տնտեսություն 14:00 14/03/2017
Իրանական մի շարք ավիաընկերություններ Նովրուզ Բայրամ տոնին ընդառաջ, որի ժամանակ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից դեպի Հայաստանի Հանրապետություն մեծ ուղևորահոսք է ակնկալվում, զգալիորեն ավելացնում են թռիչքների քանակը:
ՔԱԳՎ-ից հայտնեցին, որ մարտի 15-ից ապրիլի 4-ն իրանական ավիաընկերությունները Սարիից, Մաշադից, Թավրիզից և Թեհրանից 67 կանոնավոր և ոչ կանոնավոր չվերթ կիրականացնեն դեպի Հայաստանի Հանրապետություն:
Վերոնշյալ ժամանակահատվածում իրանական ավիաընկերությունների կողմից շաբաթական միջինը 22 չվերթ կիրականացվի:
«Սպասվող ուղևորահոսքն իր դրական ազդեցությունը կունենա զբոսաշրջության և տնտեսության զարգացման գործում»,-ասված է ՔԱԳՎ հաղորդագրության մեջ:

Society 14:21 14/03/2017 Armenia
Number of Iranian airline companies set to increase the flights to Armenia ahead of Novruz Holiday celebrated in the Islamic Republic. As the General Department of Armenia’s Civil Aviation reports, Iranian airlines plan to operate 67 charter and regular flights from Sari, Mashhad, Tabriz and Tehran to Armenia from March 15 to April 4.
An average 22 flights per week will be offered by Iranian air companies to Armenia, the source added.
“The expected tourist flow will positive affect the tourism and economy development,” noted the release, issued by the civil aviation department