Հասարակություն 20:21 29/03/2017 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում` մարտի 30-ին, 31-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության փոխանցմամբ՝ մարտի 31-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, ապրիլի 1-2-ը շրջանների զգալի մասում, 3-ին Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշի և Սյունիքի նախալեռներում՝ ձյան տեսքով, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 30-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով, մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը կնվազի 6-8, արևելյան շրջաններում՝ 10-12 աստիճանով:
Երևան քաղաքում՝ մարտի 30-ին, 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 31-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, ապրիլի 1-2-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:

Society 20:35 29/03/2017 Armenia
On March 30 and overnight March 31, no precipitations are expected in the territory of Armenia. As the Hydromet Service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations told Panorama.am, in the afternoon of March 31, on April 1-2, in the majority of regions, as well as on April 3 in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh precipitation is expected at times taking forms of snow in mountain regions. Strong wing up to 20-25 m/s is expected in some areas.
The air temperature will rise by 2-3°C on March 30 and will drop by 6-8 °C from March 31 to April 1. In eastern regions, the temperature is expected to decrease by 10-12 °C.
On March 30, at night of March 31, on April 3 no precipitations are forecast in Yerevan. In the afternoon of March 31, on April 1-2 precipitations are expected at times.