Հասարակություն 20:37 31/03/2017
«Տեղեկացնում ենք, որ 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրության և հաջորդող օրերին լրատվական կայքերի, ընտրախախտումներն արձանագրող հարթակների ուղղությամբ հնարավոր ապօրինի միջամտությունների, DDoS հարձակումերի պարագայում, կարող եք դիմել ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն»-ի փորձագետների օգնությանը:
Ապրիլի 2-ին ՀԿՏԿ-ում կգործի շուրջօրյա թեժ գիծ՝ 060407040 հեռախոսահամարով»,-հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնից:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ  2012թ. մայիսի 6-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի» օժանդակությունից օգտվել են մի շարք կայքեր, այդ թվում՝ DDoS հարձակման ենթարկված iditord անկախ, միջազգային նախագիծը, որն արձանագրում էր ընտրական գործընթացում տեղ գտած խախտումները:

Общество 21:01 31/03/2017 Армения
Центр общественных связей и информации Аппарата Президента Армении поможет сайтам, подвергающимся атакам в ходе выборов
В день голосования на парламентских выборах в Армении 2 апреля с.г. и в последующие дни в Центре общественных связей и информации Аппарата Президента РА будет круглосуточно действовать телефон горячей линии «060407040» по всем вопросам, связанным с возможными незаконными вмешательствами в деятельность информационных ресурсов, освещающих ход электоральных процессов и фиксирующих избирательные нарушения, а также в случае DDoS-атак на сайты. Согласно сообщению, эксперты Центра готовы будут оказать всяческую поддержку и помощь.
Напомним, что на парламентских выборах 6 мая 2012г. помощью Центра общественных связей и информации Аппарата Президента РА воспользовались ряд сайтов, в том числе подвергшийся DDoS-атаке независимый, международный проект «iditord», фиксировавший нарушения на выборах.