Քաղաքական 11:00 01/05/2017 Արցախ
Ապրիլի 30-ին և լույս մայիսի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 420 կրակոց: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Politics 11:09 01/05/2017 NKR
The Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 35 times overnight to April 30- May 1, firing around 420 shots toward the Armenian positions from firearms of different calibers.
As the Defense Army of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic reports, the adversary applied automatic grenade launcher (2 shells) in the southern direction of the Line of Contact.
Defense Army frontline units fully control the situation on the frontline and continue the reliable protection of combat positions.