Քաղաքական 22:28 04/05/2017 Հայաստան
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության և Հայ հեղափոխական դաշնակցության միջև կոալիցիոն բանակցությունները ավարտված են։ Այս մասին այսօր ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց կուսակցության մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Փաստաթուղթը, կարելի է ասել, արդեն պատրաստ է, շուտով այն կհրապարակվի, որը կկոչվի կոալիցիոն պայմանագիր», - հայտնեց նա՝ հավելելով, որ  փաստաթուղթը կոչվելու է կոալիցիոն համաձայնագիր, այսինքն՝ ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն 2017-2020 թվականների համար կնքելու են կոալիցիոն համաձայնագիր։
Ինչ վերաբերում է ԱԺ նախագահի, փոխնախագահների կազմին,
Էդուարդ Շարմազանովը նշեց, որ այսօրվա նիստում պաշտոնների հարցեր չեն քննարկել։
Էդուարդ Շարմազանովը նաև չբացառեց, որ նոր Ազգային ժողովում մշտական հանձնաժողովների թիվը կարող է նվազել։
«Ես տրամաբանական եմ համարում, որ կկրճատվի, քանի որ 131 պատգամավորի թիվը կրճատվել է, այսօր մենք ունենք 105 պատգամավոր։ Չեմ բացառում, որ 6-րդ գումարման ԱԺ-ը կաշխատի ոչ թե 12, այլ ավելի քիչ հանձնաժողովներով», - ասաց Էդուարդ Շարմազանովը։

Политика 10:17 05/05/2017 Армения
Эдуард Шармазанов: Республиканская партия Армении и АРФД заключат коалиционное соглашение в ближайшее время
Правящая Республиканская партия Армении (РПА) и АРФ «Дашнакцутюн» завершили переговоры о формировании коалиции, заявил вице-спикер Национального Собрания Армении, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Документ, можно сказать, уже готов и будет обнародован в ближайшее время. Он будет называться „Коалиционное соглашение между Республиканской партией Армении и АРФД на 2017-2022 годы», – сказал Шармазанов журналистам в четверг, 4 мая, после заседания исполнительного органа РПА.
При этом Шармазанов не исключил, что количество Постоянных комиссий в НС РА будет сокращено.
«Я считаю сокращение логичным. Сегодня у нас 105 депутатов вместо 131. И я не исключаю, что в Национальном Собрании 6-го созыва будет действовать не 12, а меньшее количество комиссий», – сказал он.