Առողջություն 14:14 14/05/2017 Հայաստան
Մայիսի 3-ին Երևանի «Էրեբունի» ԲԿ-ում լույս աշխարհ եկած հինգ երեխաներից երրորդը՝ տղան այսօր մահացել է: Այս մասին հայտնեց ԱՆ մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը:
Նրա խոսքով,  «Մուրացան» հիվանդանոցային համալիրի նորածնային վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող տղայի վիճակը օրեր շարունակ մնում էր ծայրահեղ ծանր, ապրելու հույս չկար:
«Սակայն մեր մասնագետներն ամեն ինչ արել են նրա կյանքը փրկելու համար: Նրա վիճակն ամենածանրն էր, հենց սկզբից եղել է գլխավոր ռեանիմատոլոգի հսկողության ներքո, նա անընդհատ խորհրդակցում էր իր ամերիկացի գործընկերների հետ»,-ասաց Հայթայանը:
Մոր և մանկան գիտահետազոտական կենտրոնում ու «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի նորածնային վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող աղջնակների վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր, բայց կա դրական դինամիկա:

Health 14:47 14/05/2017 Armenia
The baby boy of the quintuplets born at Armenia’s Erebuni Medical Centre on May 3, died today at Muratsan Hospital, Health Ministry spokeswoman Anahit Haytayan said.
In her words, the baby boy who was cared for at the hospital’s intensive care unit was in a critical condition for days, adding that the doctors did their best to save the baby’s life.
The doctors assess critical but stable the health condition of the two baby girls of the quintuplets receiving treatment at the intensive care unit of St. Mary's Medical Center and Research Center of Maternal and Child Health Protection.