Օրվա մամուլ 09:35 19/05/2017 Հայաստան
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ոչ միայն Արա Բաբլոյանն է ժամանակավորապես ԱԺ նախագահ, այլև Միքայել Մելքումյանը՝ ԱԺ փոխնախագահը։
«Սերժ Սարգսյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը ծրագրել են առավել ինտենսիվացնել համագործակցությունը, որն առավել տեսանելի կլինի ընթացիկ տարվա աշնանը, և ի վերջո կհանգեցնի 2018թ կոալիցիոն նոր հուշագրի ստորագրմանը՝ ՀՀԿ-ԲՀԿ-ՀՅԴ ձևաչափով։
Եթե ֆորս մաժորները բացառվեն, որևէ պատճառ չի մնա, որ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած կառավարությունը սկսի գործել 2018թ ապրիլի 10-ից, որի դեպքում Միքայել Մելքումյանը ավտոմատ կերպով ԱԺ նախագահի տեղակալի աթոռը պետք է փոխանցի արդեն միակ ընդդիմադիր «Ելք» դաշինքին»,-գրել է թերթը։

Пресса дня 11:12 19/05/2017 Армения
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что не только Ара Баблоян временно на должности председателя парламента, но и Микаел Мелкумян – на должности вице-спикера.
«Серж Саргсян и Гагик Царукян планируют интенсифицировать сотрудничество, что станет наиболее очевидным осенью текущего года и приведет к подписанию нового коалиционного меморандума в формате РПА – "Процветающая Армения" – АРФД в 2018 году.
Если будут исключены форс-мажоры, то не останется каких-либо причин, чтобы возглавляемое Сержем Саргсяном правительство начало действовать с 10 апреля 2018 года, в случае чего Микаел Мелкумян автоматически должен будет передать пост вице-спикера единственной оппозиционной силе парламента – блоку "Выход"», - пишет издание.