Քաղաքական 19:06 13/06/2017 Հայաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը այսօր Մինսկում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին:
ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են օրակարգում ընդգրկված 11 հարցեր, այդ թվում` Կազմակերպության անդամ պետությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման, ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների ներկայացուցիչների` արտաքին քաղաքականության, անվտանգության և պաշտպանության հարցերով խորհրդատվությունների անցկացման, ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության համակարգի ղեկավարման մարմինների, համակազմերի ուժերի և միջոցների համատեղ պատրաստության վերաբերյալ:
Նախանշվել են կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման ուղղությունները:
Նշված, ինչպես նաև նիստի ընթացքում քննարկված մի շարք այլ հարցերի առնչությամբ ստորագրվել են համապատասխան փաստաթղթեր:

Politics 20:14 13/06/2017 Armenia
Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan attended the session of the Defense Ministers Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) held on 13 June in Mink, Belarus.
As the press department at the defense ministry reported, the session agenda contained 11 issues related to the raising the efficiency of the military technical cooperation, holding regular consultations on foreign policy, security and defense matters among the representatives of the member states as well as joint preparation of the command staff, forces and resources of the Collective security system
According to the source, further development of CSTO military component outlined.
As the release said, number of documents on above-mentioned and other topics were signed during the session.