Քաղաքական 16:04 28/08/2017 Հայաստան
Այսօր՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Բիշքեկում տեղի ունեցած Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշումների իրականացմանը, կազմակերպության օրակարգային հարցերին։
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Հայաստանի արտգործնախարարին է ներկայացրել կազմակերպության ընթացիկ աշխատանքները, ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների առաջիկա նիստերի նախապատրաստական աշխատանքները։

Politics 17:36 28/08/2017 Armenia
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian received today the Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov, press department at the ministry reported in a release.
According to the source, the interlocutors touched upon the implementation of the decisions made at the meeting of the CSTO heads of state in Bishkek as well as the organization’s agenda items.
The Secretary General briefed Minister Nalbandian on the ongoing activities of the organization and the preparatory works of the upcoming sessions of CSTO statutory bodies, the release said.