Սպորտ 13:51 31/08/2017 Հայաստան
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար, Հայաստանի Հանրապետության ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը հանդիպել է ֆեդերացիայի նախագահության և մարզչական խորհրդի անդամների հետ: Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ֆեդերացիայի ընթացիկ աշխատանքները և հետագա ծրագրերը:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության հաղորդմամբ, նախարար Ռոստոմյանը շնորհակալություն է հայտնել ֆեդերացիայի ղեկավարությանը՝ կատարած աշխատանքի համար, և հույս հայտնել, որ հետագայում ևս հայ մարզիչների արհեստավարժությունը հնարավորություն կտա մեր մարզիկներին պատվով ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետությունը միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերում:
«2017 թվականի աշխարհի առաջնությանը մեր մարզիկների մասնակցությունը գնահատում եմ լավ: Ունեցանք աշխարհի երկու չեմպիոն և երկու բրոնզե մեդալակիր: Սա ինչպես մարզիկների, այնպես էլ մարզիչների քրտնաջան աշխատանքի արդյունքն է»,- ասել է Հ. Ռոստոմյանը:
Հունա-հռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտի ՀՀ հանաքականների գլխավոր մարզիչները նախարարին ներկայացրել են հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմակերպված ուսումնամարզական հավաքների և մարզիկների անհատական մարզումների ընթացքը, տեղեկատվություն ներկայացրել  իրականացված բազմաթիվ կազմակերպչական այլ աշխատանքների վերաբերյալ:

Спорт 16:40 31/08/2017 В мире
Глава Минспорта Армении Г. Ростомян: Высоко оцениваю участие наших спортсменов в Чемпионате мира по борьбе
Министр спорта и по делам молодежи Амрении, генеральный секретарь НОКА и исполняющий обязанности президента Федерации борьбы Армении Грачья Ростомян встретился с президиумом и членами тренерского совета федерации. В ходе встречи обсуждались текущая работа федерация и дальнейшие планы. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении (НОКА).
Глава Минспорта РА выразил благодарность руководству федерации за проделанную работу и выразил надежду, что и в дальнейшем профессионализм армянских тренеров даст возможность нашим спортсменам с честью представлять Армению на авторитетных международных соревнованиях.
«Участие наших спортсменов в чемпионате мира 2017 года оцениваю, как хорошее. У нас есть два чемпиона мира и два бронзовых призера. Это является результатом кропотливого труда, как спортсменов, так и тренеров», – сказал Грачья Ростомян.
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе и исполняющий обязанности главного тренера по вольной борьбе представили Грачья Ростомяну процесс организованных за отчетный период учебно-тренировочных сборов и индивидуальны тренировок спортсменов, а также сведения о других осуществленных организационных работах.