Հասարակություն 17:59 14/09/2017 Հայաստան
ՀՀ կառավարություն այսօրվա նիստում մերժեց «Գույքահարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության առաջարկությունը:
Oրինագծով առաջարկվում է գույքահարկից ազատել ՀՀ զինված ուժերում և այլ զորքերում զինվորական ծառայության մեջ գտնվող բոլոր անձանց:
«Կառավարությունն առաջարկում է ներկայացված նախագծով քննարկվող գործող օրենքի հոդվածը թողնել անփոփոխ, քանի որ, ներկայացված առաջարկությունը մի կողմից հակադրվում է գույքահարկով հարկման ընդհանուր տրամաբանությանը, մյուս կողմից ստեղծում է արտոնությունից անհարկի օգտվելու ռիսկեր և չի հանգեցնելու իր առջև դրված խնդիրների իրագործմանը»,- նշված է հիմնավորման մեջ:

Политика 19:20 14/09/2017 Армения
Правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания отклонило представленное оппозиционной фракцией Национального Собрания РА «Выход» («Елк») предложение по внесению поправок в Закон РА «О налоге на имущество».
Законопроектом предлагается освободить от налога на имущество лиц, проходящих воинскую службу в ВС РА  или других войсках.
«Правительство предлагает обсуждаемую статью действующего закона оставить неизменной, поскольку предложение, с одной стороны, противоречит общей логике налога на имущество, с другой стороны – создает риски и не может послужить реализации поставленной цели», – указано в обосновании кабмина.