Քաղաքական 18:44 26/09/2017 Տարածաշրջան
Վրաստանի խորհրդարանն այսօր 117 կողմ և 3 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ երրորդ և վերջին ընթերցմամբ ընդունեց երկրի մայր օրենքում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ նախագիծը:
«Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ, խորհրդարանի խոսնակ Իրակլի Կոբախիձեն քվեարկությունից հետո հայտարարել է, իրենք պատմական որոշում են ընդունել, որը  հիմք կդառնա պետական այնպիսի համակարգերի  ստեղծմանը, որոնք կապահովեն երկրի երկարաժամկետ ժողովրդավարական զարգացումը:
Նա շնորհակալություն է հայտնել քվեարկությանը մասնակցելու համար: Աղբյուրը նշում է, որ ընդդիմադիր երեք խորհրդարանական ուժերից երկուսի՝ «Միասնական ազգային շարժում» և «Եվրոպական Վրաստան՝ շարժում հանուն ազատության» կուսակցությունների ներկայացուցիչները հրաժարվել են մասնակցել քվեարկությանը:

Право 18:49 26/09/2017 Регион
Парламент Грузии большинством голосов сегодня на внеочередном заседании принял в третьем, окончательном чтении поправки в конституцию страны, предусматривающие переход к парламентской форме правления.
Как передает РИА Новости, поправки утверждены 117 голосами «за» и двумя голосами «против».
Парламент Грузии ранее принял пакет поправок в двух чтениях. Пакет поправок был разработан специально созданной Государственной конституционной комиссией. Они предполагают переход страны к парламентской форме правления.
Новый вариант конституции не поддерживают президент Георгий Маргвелашвили, оппозиция и ряд НПО, которые в результате переговоров определили свою версию поправок и предложили ее властям, однако в правящей команде обещали внести поправки в новый вариант конституции позднее.