Հասարակություն 16:54 16/10/2017 Աշխարհում
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, հայազգի հայտնի դերասան և ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանը բուժվում է, նրա  վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության: Ռիա նովոստիին այս մասին հայտնել են Մոսկվայի 57-րդ քաղաքային  հիվանդանոցից:
«Այո, նա մեզ մոտ է: Նրա ջերմությունը նորմալ է, վիճակը միջին ծանրության»,- ասել է լրատվամիջոցի զրուցակիցը:
Նաև հայտնել է, որ դերասանը հիվանդանոց է տեղափոխվել հոկտեմբերի 10-ին, նրա վիճակը քիչ-թե շատ  կայուն է:
Դերասանի կնոջ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Մազուրը դիմել է դատախազություն ստուգելու 57-րդ քաղաքային հիվանդանոցի աշխատակիցների գործողությունների օրինականությունը: Նրա խոսքով, Ջիգարխանյանի կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան, տեղյակ չէ ամուսնու առողջական վիճակի մասին: Դերասանը հիվանդանոց է տեղափոխվել առանց որևէ փաստաթղթի և խնդրել է իր առողջական վիճակի մասին չհայտնել որևէ մեկին, այդ թվում նաև կնոջը: Մազուրը պարզաբանել է, որ միևնույն ժամանակ հիվանդանոցի պաշտոնական տեղեկատուն նման լուրեր է հաղորդում:

Общество 17:08 16/10/2017 В мире
Актер театра и кино, народный артист СССР Армен Джигарханян находится на лечении, его состояние оценивается как средней тяжести, сообщили РИА Новости в 57-й городской больнице Москвы.
«Да, он у нас. Температура у него нормальная, состояние средней тяжести», – сообщила РИА Новости собеседница агентства.
Она отметила, что артист поступил в больницу 10 октября. Его состояние, по ее словам, более-менее стабильное.
Официальный представитель супруги актера Ирина Мазур обратилась в прокуратуру для проверки законности действий сотрудников 57-й городской больницы. По ее словам, жена Джигарханяна Виталина Цымбалюк-Романовская не знает о состоянии мужа.
Он поступил в больницу частным образом, без каких-либо документов и просил не сообщать о состоянии его здоровья никому, включая супругу. При этом официальная справочная больницы такую информацию предоставляет, пояснила Мазур.
Джигарханян известен ролями в таких фильмах, как «Новые приключения неуловимых», «Здравствуйте, я Ваша тетя!», «Собака на сене», «Короли и капуста», «Место встречи изменить нельзя», «Тегеран-43» и многих других.