Հասարակություն 10:45 26/10/2017 Հայաստան
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը հոկտեմբերի 25-ին ընդունել է չինական «Սինոհիդրո Քորփորեյշն» ընկերության փոխնախագահ Քսիոն Լիքսինի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Սինոհիդրո» ընկերության կողմից Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Թալին-Լանջիկ, Լանջիկ-Գյումրի հատվածներում իրականացվող ճանապարհաշինական աշխատանքներում տեղ գտած թերությունների վերացմանն առնչվող հարցեր:
Նախարարը նշել է, որ ճանապարհի շինարարությունը վերահսկող կազմակերպությունները մի շարք խնդիրներ են գրանցել, որոնց պետք է արագ լուծում տալ, իսկ հետագա աշխատանքները շարունակել առավել արդյունավետ և բարձր որակով։ Նա ընդգծել է, որ «Հյուսիս-հարավ»-ը Հայաստանի համար շատ կարևոր նշանակություն ունեցող ծրագիր է, այն ՀՀ Նախագահի և կառավարության ուշադրության կենտրոնում է և որակական որևէ շեղում անթույլատրելի է։
Սիոնգ Լիսինգը, անդրադառնալով բարձրացված խնդիրներին, կարևորել է  փորձանմուշների թեստային փորձարկման արդյունքների գնահատականը և հավաստիացրել, որ դրանց արդյունքները չգոհացնելու դեպքում իրենք պատրաստ են շտկել բոլոր թերությունները։
«Մենք կշարունակենք ուշադիր դիտարկել կատարված աշխատանքները։ Նաև պատրաստ ենք ցանկացած պահի քննարկել առաջացած խնդիրները և օգնել լուծել դրանք։ Հուսով ենք, որ հետագա համագործակցությունը կլինի առավել արդյունավետ»,- ընդգծել է  Վահան Մարտիրոսյանը։

Политика 11:10 26/10/2017 В мире
Глава Минтранса Армении потребовал у вице-президента «Синогидро» повышения качества работ на автомагистрали «Север-Юг»
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваан Мартиросян 25 октября принял вице-президента вовлеченной в строительство автомагистрали «Север-Юг» компании «Синогидро» Ксиона Ликсина и возглавляемую им делегацию. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
На встрече обсуждались вопросы по устранению упущений, зарегистрированных в ходе строительных работ на участках Талин-Ланджик, Ланджик-Гюмри автомагистрали «Север-Юг», которые осуществляет компания «Синогидро».
По словам Ваана Мартиросяна, контролирующие строительство дороги организации выявили ряд проблем, которые должны быть немедленно устранены, а дальнейшая работа должна быть более эффективной и качественной.
Министр Мартиросян подчеркнул, что инвестиционная программа дорожного коридора «Север-Юг» имеет для Армении очень важное значение, она находится в центре внимания президента и правительства РА, какое бы то ни было отклонение непозволительно.
«Мы продолжим внимательно следить за выполняемыми работами. Готовы также в любой момент обсудить возникшие проблемы и помочь в их решении. Надеемся, что дальнейшее сотрудничество будет более эффективным», – подчеркнул В.Мартиросян.