Քաղաքական 16:21 14/11/2017
Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում մեկնարկել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի ու ԼՂ խնդրի կարգավորմամբ զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտի և Էնդրյու Շոֆերի հանդիպումը։ Հանդիպմանը ներկա էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել  ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերի շուրջ։
Զրուցակիցները քննարկել են Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում և Ժնևում տեղի ունեցած գագաթաժողովների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված քայլերը։
Քննարկվել էառաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը։

Политика 16:35 14/11/2017 В мире
Находящийся с рабочим визитом в Москве министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня, 14-го ноября, встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ – Игорем Поповым (РФ), Стефаном Висконти (франция) и Эндрю Шофером (США). Подробности представляет пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
На встрече присутствовал личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по поводу необходимых шагов с целью создания благоприятных условий для продвижения вперед процесса исключительно мирного урегулирования карабахской проблемы.
Собеседники обсудили шаги, направленные на осуществление договоренностей, достигнутых в ходе саммитов в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
Стороны обсудили возможность организации в ближайшем будущем встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана.