Քաղաքական 15:55 14/11/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին ստորագրել է հրամանագիր 2018 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ըստ հրամանագրի` 2018 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2018 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Politics 17:48 14/11/2017 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed today a decree on the 2018 winter draft and demobilization, information department at the Artsakh Presidency reported.
According to the decree in January 2018 male citizens of the Artsakh Republic to become 18 years old until December 31, 2017 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until December 31, 2017 inclusive will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree in January 2018 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army, said the release.