Քաղաքական 15:44 23/11/2017
ՆԱՏՕ-ն անհանգստացած է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությամբ և կոչ է անում խուսափել էսկալացիայից: Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ-Նովոստին, այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է Գլխավոր քարտուղար Իենս Ստոլտենբերգը:
«Լեռնային Ղարաբաղում չլուծված հակամարտությունն անհանգստություն է առաջացնում: Պարզ է, որ այս հակամարտության ռազմական լուծում գոյություն չունի, և ՆԱՏՕ-ն այստեղ ուղղակի դեր չի խաղում»,- ասել է նա:
Ստոլտենբերգը նշել է, որ դաշինքը սատարում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների աշխատանքին և ուրախ է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների միջև երկխոսության վերականգնման համար: «Մենք կոչ ենք անում շարունակել բանակցություններով փնտրել հակամարտության լուծման ուղիներ և խուսափել նոր էսկալացիայից»,- նշել է նա:
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի՝ Փաշինյանի հրաժարականի համար հատկացրած ժամանակը սպառվեց։ Սրբազանը, մինչ հետագա  հետագա գործողությունների...

Politics 17:00 23/11/2017 Region
“The unresolved conflict of Nagorno-Karabakh is a matter of concern. It is clear that there is no military solution to this conflict,” Secretary General of the North Atlantic Treaty Organization (NATO) Jens Stoltenberg stated today in Brussels at a joint press conference with Azerbaijani president Ilham Aliyev.
Stoltenberg next reminded that NATO has no direct role in the conflict settlement adding the organization supports the work of the OSCE Minsk Group co-chairs.
“I am encouraged to hear about your renewed dialogue with the President of Armenia. We encourage you to continue the path to a negotiated solution and to avoid any new escalation,” added the Secretary General, as reported by the official website of the organization.