Հասարակություն 13:07 09/12/2017 Արցախ
Դեկտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ
Դեկտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ: Այս մասին հայտնում է  ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիս-արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Society 13:33 09/12/2017 NKR
The relative calm on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan remained unchanged over the past week.
The Azerbaijani forces breached the ceasefire over 150 times firing more than 1500 shots towards the Artsakh positions from 3 to 9 December, the press service of the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
Apart from firearms, the adversary fired anti-tank grenade launcher (one shell) in the northeastern direction of the contact line.
The frontline units of the Defense Army refrained from retaliation and took necessary steps to ensure reliable protection of their posts.