Հասարակություն 15:39 11/12/2017 Հայաստան
Beeline-ն առաջինը Հայաստանում անցնում է էլեկտրոնային (թվային) ստորագրության օգտագործմանը և էլեկտրոնային փաստաթղթաշրջանառությանը։
Ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 11-ից բոլոր պայմանագրերը, համաձայնագրերը, հաշիվներն ու ակտերն ընկերության լիազորված ներկայացուցիչների կողմից վավերացվելու են էլեկտրոնային ստորագրությամբ։
«ՎԵՈՆ Արմենիա»-ն, լինելով ՎԵՈՆ ընկերությունների խմբի մի մաս, որդեգրել է տրանսֆորմացիայի քաղաքականություն և ավանդական հեռահաղորդակցության ընկերությունից դառնում է ժամանակակից տեխնոլոգիական և թվային ընկերություն։ Այդ կապակցությամբ ընկերության գործառնություններն, այդ թվում և փաստաթղթաշրջանառությունն, օպտիմալացվում են և բերվում են միջազգային չափանիշների։ Այս ամենն արվում է ընկերության ներսում փաստաթղթերի ստորագրման և վավերացման գործընթացերն արագացնելու նպատակով, որպեսզի մեր գործընկերների համար մեզ հետ համագործակցությունը դառնա էլ ավելի պարզ և հարմար», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Թվային ստորագրություն օգտագործելու իրավունքը հայկական ընկերությունները ստացել են «Էլեկտրոնային փաստաթղթի և էլեկտրոնային թվային ստորագրության մասին» Հայաստանի Հանրապերության օրենքով։

Общество 15:52 11/12/2017 Армения
Beeline первым в Армении полностью переходит на использование электронной (цифровой) подписи и электронный документооборот.
Согласно релизу, с 11 декабря 2017 года все договора, соглашения, счета и акты уполномоченными лицами компании будут заверяться с помощью электронной подписи.
«ВЕОН Армения», являясь частью группы компаний ВЕОН, следует политике трансформации из традиционной телекоммуникационной – в современную высокотехнологическую и цифровую компанию. В связи с этим операционная деятельность компании, в том числе и документооборот, оптимизируется, чтобы соответствовать международным стандартам. Все это делается для ускорения процесса подписания и заверения документов внутри компании, чтобы нашим партнерам было еще проще и удобнее работать с нами», – сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Как указывается, право использования цифровой подписи предоставлено армянским компаниям в соответствии с законом Республики Армения об «Электронном документе и электронной цифровой подписи».