Քաղաքական 11:26 12/12/2017 Հայաստան
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր՝ կառավարության նախաձեռնությամբ գումարել է արտահերթ նիստ:  Քվերակության  դրվեց դեկտեմբերի 12-ին ԱԺ արտահերթ նիստի անցկացման մասին ԱԺ որոշման նախագիծն ընդունելու մասին հարցը։
Վարման կարգով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանը նշեց. ««Ելք» խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը,  որ մի քանի տասնյակ իրավական ակտեր մեկ նախագծով են ներկայացվում և պատշաճ ժամանակ ու հնարավորություն չունենք դրանց վերաբերյալ օբյեկտիվ գնահատական տալու համար»։
Նախագծին կողմ քվեարկեց 70, դեմ՝ 9 և ձեռնպահ՝ 6 պատգամավոր։
Արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկված է 14 օրինագիծ։ Նիստի ընթացքում երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունելու համար կքննարկվի «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության և ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքի նախագիծը և հարակից նախագծերի փաթեթը:

Политика 11:42 12/12/2017 Армения
Национальное Собрание Армении сегодня, 12 декабря, по инициативе правительства РА созвало внеочередное заседание.
На голосование был вынесен вопрос о принятии проекта решения НС РА о проведении 12 декабря внеочередного заседания.
Депутат НС РА от оппозиционной фракции «Выход» («Елк») Артак Зейналян отметил: «Фракция „Выход” проголосует „против” с учетом того, что несколько десятков правовых актов представляются одним проектом и у нас нет необходимого времени и возможности для того, чтобы представить по ним объективную оценку».
Проект решения был принят соотношением голосов 70 «за», 9 «против» и 6 «воздержавшихся».
В повестку дня внеочередного заседания включено 14 законопроектов. В частности, для принятия во втором чтении и полностью дебаты пройдут по проекту закона РА «О предупреждении семейного насилия, защите лиц, подвергшихся семейному насилию, и восстановлении согласия в семье».