Սպորտ 15:32 13/01/2018 Հայաստան
Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը նախօրեին մեկնարկել են շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները:
ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ տղամարդկանց առաջին տուրի արդյունքներ են՝ Կարեն Գրիգորյան-Զավեն Անդրիասյան՝ 1:0, Ռոբերտ Հովահաննիսյան-Սամվել Տեր-Սահակյան՝ 1:0, Արման Փաշիկյան-Հովհաննես Գաբուզյան, Շանթ Սարգսյան-Տիգրան Պետրոսյան, Մանուել Պետրոսյան-Հայկ Մարտիրոսյան՝ ոչ-ոքի, Տիգրան Հարությունյանն ազատ է:
Երկրորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Տեր-Սահակյան-Մ. Պետրոսյան, Տ. Պետրոսյան-Հովհաննիսյան, Գաբուզյան-Սարգսյան, Անդրիասյան-Փաշիկյան, Հարությունյան-Գրիգորյան զույգերը, Մարտիրոսյանն ազատ է:
Կանանց  առաջին տուրի արդյունքներ են՝ Մարիա Գևորգյան-Աննա Խաչատրյան՝ 1:0, Մարիա Կուրսովա-Սոնա Ասատրյան՝ 1:0, Մարիամ Մկրտչյան-Աննա Սարգսյան՝ 0:1, Սիրանուշ Ղուկասյան-Սուսաննա Գաբոյան՝ 1:0, Նարե Առաքելյան-Լիլիթ Գալոյան՝ ոչ-ոքի:
Երկրորդ տուրում կհանդիպեն. Խաչատրյան-Գաբոյան, Սարգսյան-Ղուկասյան, Գալոյան-Մկրտչյան, Ասատրյան-Առաքելյան, Գևորգյան-Կուրսովա:

Спорт 15:52 13/01/2018 Армения
В Доме шахмат имени Тиграна Петросяна, накануне, 12 января, стартовали мужской и женский чемпионаты Армении по шахматам. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Согласно информации, опубликованы первые результаты. Мужчины, результаты первого тура: Карен Григорян – Завен Андриасян 1:0, Роберт Оганесян – Самвел Тер-Саакян 1:0, Арман Пашикян – Оганес Габузян, Шант Саргсян – Тигран Петросян, Мануел Петросян – Айк Мартиросян – ничьи, Тигран Арутюнян – свободен.
Во втором туре встречаются Тер-Саакян – М. Петросян, Т. Петросян – Оганесян, Габузян – Саргсян, Андриасян – Пашикян, Арутюнян – Григорян, Мартиросян – свободен.
Женщины, результаты первого тура: Мария Геворгян – Анна Хачатрян 1:0, Мария Курсова – Сона Асатрян 1:0, Мариам Мкртчян – Анна Саргсян 0:1, Сирануш Гукасян – Сусанна Габоян 1:0, Наре Аракелян – Лилит Галоян – ничья.
Во втором туре встречаются Хачатрян – Габоян, Саргсян – Гукасян, Галоян – Мкртчян, Асатрян – Аракелян, Геворгян – Курсова.