Օրվա մամուլ 09:29 19/01/2018 Հայաստան
Հայաստանի պետական պարտքը նախորդ տարվա ընթացքում շեշտակի ավելացել է: Եվ 2017թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ՀՀ պետական պարտքը կազմել է 6 մլրդ 774.6 մլն դոլար: Այս մասին գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
«Նկատենք, որ այս գումարի զգալի մասը կառավարության պարտքն է՝ 6 մլրդ 173.1 մլն դոլարը, որից միայն 4 մլրդ 893.4 մլն դոլարը՝ արտաքին պարտքը: Համեմատության համար նշենք, որ 2016թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ՀՀ պետական պարտքը 5 մլրդ 942.1 մլն դոլար էր: Այլ կերպ ասած` մեկ տարվա ընթացքում այդ գումարն ավելացել է 832.5 մլն դոլարով: Փաստորեն, Կարեն Կարապետյանի կառավարությունը ոչնչով չի տարբերվում իր նախորդներից. Այսրոպեական խնդիրները լուծելու համար նրա կառավարությունը ևս շարունակում է նորանոր գումարներ վերցնել` այն փակելու պարտականությունը թողնելով ՀՀ քաղաքացիների վրա»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:45 19/01/2018 Армения
Государственный долг Армении за прошедший год резко увеличился и по состоянию на 31-е декабря 2017 года составил 6 млрд. 774.6 млн. долларов, пишет газета «Жоховурд».
«Отметим, что значительная часть этой суммы – 6 млрд. 173.1 млн. долларов – долг правительства, из них внешний долг составляют только 4 млрд. 893.4 млн. долларов. Для сравнения отметим, что по состоянию на 31-е декабря 2016 года государственный долг Армении составлял 5 млрд. 942.1 млн. долларов. Иными словами, в течение одного года эта сумма увеличилась на 832.5 млн. долларов. Фактически, правительство Карена Карапетяна ничем не отличается от прежних. Для решения сиюминутных задач его правительство продолжает брать новые кредиты, оставляя обязательство по их погашению на граждан Армении», - отмечает издание.