Քաղաքական 12:13 06/02/2018 Հայաստան
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը զայրացած է մամուլի այն հրապարակումներից, որոնց համաձայն՝ իր ընտանիքին պատկանող «Ալեքս տեքստիլ»-ի արտադրանքը Ռուսաստանից հետ է ուղարկվել:
«էնքան սուտ-սուտ բաներ եք գրում,  որ չեմ ուզում ոչ մի հարցի պատասխանեմ: Սուտ-սուտ գրում եք, որ մեր տեքստիլի արտադրությունը գնացել ա Ռուսաստան, թանկության պատճառով հետ ա եկել: Բայց ոչ մի բան էլ չի եղել, էդ ձև բան չի եղել»,- խորհրդարանում լրագրողներին ասաց Ալեքսանյանը:
Լրագրողի հարցին՝ ինչպե՞ս է վերաբերում հասարակական վայրերում ծխելու համար նախատեսվող մեծ տուգանքներին՝ Սամվել Ալեքսանյանը հակադարձեց՝ «Իսկ քեզ ո՞վ ա ասում, որ ես ծխող եմ»:
Իսկ կո՞ղմ է, որ գները վերադառնան նախկին մակարդակին, հետաքրքրվեցին ԶԼՄ ներկայացուցիչները: «Չեմ խոսալու»,- ասաց նա:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ ո՞ւմից է նեղացած, որ չի ցանկանում հարցերի պատասխանել, ՀՀԿ-ական պատգամավորը նշեց՝ «Ձեր սայթերից»:

Политика 19:50 06/02/2018 Армения
Пресса распространяет ложные сведения о возврате из России продукции компании «Алекс Текстиль», принадлежащей семье депутата Национального Собрания РА от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Самвела Алексаняна. Об этом сегодня на брифинге в парламенте сказал сам депутат, выразив возмущение в связи с публикацией подобных сообщений.
«Вы пишите столько ложного, что не хочу отвечать ни на один вопрос. Вы распространяете ложь о том, что наша текстильная продукция была отправлена в Россию и вернулась обратно из-за дороговизны. Но ничего из этого не было, ничего подобного не произошло», – сказал парламентарий журналистам.
Он резко отреагировал на вопрос представителей СМИ о запрете на курение в общественных местах: «А кто тебе сказал, что я курильщик?»
С. Алексанян категорически отказался отвечать и на вопрос о росте цен: «Я не буду говорить!»
Журналисты поинтересовались, на кого именно обиделся депутат, в ответ на что С. Алексанян сказал: «На ваши сайты».
Отметим, что Самвел Алексанян известен в Армении как депутат, всегда предельно охотно общающийся с прессой.