Քաղաքական 17:36 08/02/2018 Հայաստան
Հրավառությունների կազմակերպման՝ առանց թույլտվության, կանոնների և պահանջների խախտմամբ առաջին անգամ իրականացումը սահմանում է տուգանք նվազագույն աշխատավարձի 1000-ապատիկի չափով, այսինքն՝ 1 մլն դրամի չափով։ ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այսօր այս մասին ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանը:
«Նույն արարքը առաջին տուգանքի նշանակման օրվանից հաշված մեկ տարվա ընթացքում կրկնելը հանգեցնում է տուգանքի նշանակում՝ 2000-ապատիկի չափով, այսինքն՝ 2 մլն դրամով։ Երրորդ անգամ խախտում թույլ տալու դեպքում կասեցվում կամ զրկվում է այդ գործունեությունը իրականացնելու թույլտվությունը»,- ասաց նա։
Կամո Արեյանը նկատեց, որ տուգանք նախատեսվում է նաև գիշերային ժամերին լռության խախտման դեպքում, խոսքը մասնավորապես նվազագույն աշխատավարձի 100-ապատիկի չափի մասին է։
«Եթե 23:00-ից մինչև առավոտյան ժամը 07:00-ը անձը խախտում է լռությունը հրագործական առարկաների օգտագործմամբ, ապա այդ դեպքում առաջին անգամ տուգանքը սահմանվում է նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկի չափով, իսկ երկրորդ դեպքում՝ երկուհարյուրապատիկի չափով։ Օրենքի փաթեթը բերվել է՝ կարգավորելու հարաբերությունները», - ասաց փոխքաղաքապետը։

Politics 20:03 08/02/2018 Armenia
The illegal use of fireworks in Armenia’s capital will lead to heavy fines as proposed by the draft amendments to the Armenian law on dues and fees, Deputy Yerevan Mayor Kamo Areyan told reporters at the National Assembly on Thursday.
According to the official, the new bill proposes AMD 1million fine for those who are caught setting off fireworks in Yerevan without official permission.
“If the same action is repeated within one year of the compliance date of the first such violation, it will be subjected to a fine of AMD 2 million,” he said, adding the users will be suspended or banned to perform the same action if caught setting off illegal fireworks for a third time.
The deputy mayor also noted fines will be imposed for nighttime disturbance, with the offenders facing AMD 100,000 fine for the first time and AMD 200,000 for a second time violation.