Քաղաքական 18:54 19/02/2018 Արցախ
Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ փետրվարի 19-ին Արցախի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել  պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն Արցախյան շարժումը որակել է որպես մեր ժողովրդի նորագույն պատմության ամենավառ էջերից մեկը:
«Այս տոնը պարտավորեցնում է մեզ՝ լինել ավելի ուժեղ ու միասնական, շարունակաբար ամրապնդել մեր անկախ պետականությունը, երկրի պաշտպանունակությունն ու անվտանգությունը, զարգացնել տնտեսությունը, բարելավել բնակչության կենսապայմանները, լուծել սոցիալական խնդիրները»,- նշել է Բակո Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ բոլորս միասին, համատեղ ուժերով կիրականացնենք մեր ժողովրդի նվիրական իղձերն ու նպատակները՝ միշտ վառ պահելով 1988-ի ոգին:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

Политика 20:18 19/02/2018 НКР
Президент Бако Саакян: Этот праздник – День возрождения Арцаха – обязывает нас быть сильнее и сплоченнее
В резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 19 февраля состоялась торжественная церемония награждения в связи с Днем возрождения Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем слове президент Саакян назвал Арцахское движение одной из самых ярких страниц новейшей истории нашего народа.
«Этот праздник обязывает нас быть сильнее и сплоченнее, последовательно укреплять нашу независимую государственность, обороноспособность и безопасность страны, развивать экономику, улучшать жизненные условия населения, решать социальные проблемы», – отметил Бако Саакян.
Глава государства выразил уверенность, что совместными усилиями удастся осуществить заветные чаяния и цели народа, всегда сохраняя дух 1988-го года.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие высокопоставленные лица.