Քաղաքական 18:54 19/02/2018 Արցախ
Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ փետրվարի 19-ին Արցախի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել  պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն Արցախյան շարժումը որակել է որպես մեր ժողովրդի նորագույն պատմության ամենավառ էջերից մեկը:
«Այս տոնը պարտավորեցնում է մեզ՝ լինել ավելի ուժեղ ու միասնական, շարունակաբար ամրապնդել մեր անկախ պետականությունը, երկրի պաշտպանունակությունն ու անվտանգությունը, զարգացնել տնտեսությունը, բարելավել բնակչության կենսապայմանները, լուծել սոցիալական խնդիրները»,- նշել է Բակո Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ բոլորս միասին, համատեղ ուժերով կիրականացնենք մեր ժողովրդի նվիրական իղձերն ու նպատակները՝ միշտ վառ պահելով 1988-ի ոգին:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

Politics 19:28 19/02/2018 NKR
A solemn awarding ceremony was held at the Artsakh President’s Residence on 19 February on the occasion of the Artsakh Revival Day.
In his speech, President Bako Sahakyan considered the Artsakh movement among the brightest pages of our people’s modern history, the presidential press office said.
“This holiday obliges us be stronger and united, consistently strengthen our independent statehood, our country’s defense capacity and security, develop the economy, raise people’s living conditions and solve social issues,” noted Bako Sahakyan.
The Artsakh leader expressed confidence that together, with joint efforts we would realize our people's cherished aspirations and goals, always keeping the spirit of 1988 alive.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly Chairman Ashot Ghulyan, State Minister Arayik Harutyunyan and other officials attended the event.