Հասարակություն 15:24 16/03/2018 Տարածաշրջան
Վրաստանի ձմեռային սպորտաձևերի մայրաքաղաք համարվող   Գուդաուրիում արտակարգ պատահարի հետևանքով մարդիկ են տուժել: Ճոպանուղին սկսել է մեծ արագությամբ և հակառակ ուղղությամբ աշխատել, ինչի հետևանքով տասնյակ մարդիկ իրենց նետել կամ ցած են ընկել բարձրությունից:
Վրացական լատվամիջոցների փոխանցմամբ, արտակարգ դեպքի հետևանքով տասը մարդ է տուժել, նրանք տեղափոխվել են տեղի ամբուլատորիա: Նրանց վիճակը գտնվում է միջին ծանրության, այլ բժշկական կենտրոն տեղափոխելու անհրաժեշտություն բժիշկներն առայժմ չեն տեսնում:
Միջադեպից  րոպեններ անց դեպքի վայր է ժամանակ ռեանիմոբիլ: Պետությունն ու լեռնային առողջարանի զարգացմամբ զբաղվող ընկերությունը  հայտարարել են, որ հոգալու են տուժածների ծախսերը:

Politics 16:16 16/03/2018 Armenia
A ski-lift accident in Georgia's eastern Gudauri resort has left 8 people with minor injuries, the Mountain Resorts Development Company of the Ministry of Economy of Georgia has reported, according to Agenda.ge report.
The source details that no fatalities have been recorded, while one of the eight injured has already been discharged from hospital.
Those injured were immediately transported to the local hospital by three emergency brigades. The exact reason for the ski-lift incident has yet to be found, the news outlet added.