Հասարակություն 12:53 29/03/2018 Հայաստան
ՀՀ կառավարությունը Նախագահի լիազորությունների ավարտից հետո Սերժ Սարգսյանին օրենքով սահմանված երաշխիքների տրամադրման մասին որոշում ընդունեց:
Որոշման նախագծում մասնավորապես նշված է.
«Հիմք ընդունելով «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 9-րդ մասը՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ենթակայության «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության հաշվեկշռում ամրացված՝ 6-րդ մասնաշենքի մեջ մտնող շենքը և  շինությունները՝  սպասարկման տարածքով՝ (1.5365 հա) հետ վերցնել և սեփականության իրավունքով անհատույց տրամադրել Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնաթող նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ որպես բնակարան»:
Որոշմամբ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարին և Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենին հանձնարարվում է ապահովել օրենքով սահմանված մնացյալ երաշխիքների տրամադրումը Սերժ Սարգսյանին նախագահի լիազորությունների ավարտից հետո՝ իր դիմումի հիման վրա։

Общество 13:40 29/03/2018 Армения
Правительство Армении в ходе заседания в четверг, 29 марта, одобрило проект решения о предоставлении предусмотренных законом гарантий президенту РА Сержу Саргсяну после прекращения исполнения полномочий.
Так, принимая за основу ч.9 ст.9 Закона РА «О социальных гарантиях, обслуживании и обеспечении деятельности лиц, занимавших государственные должности», решено передать  здание и сооружения с обслуживающей территорией (1,5365 га) 6-го корпуса, находящегося на балансе ГНКО «Хозяйство частных домов Конда», безвозмездно с правом собственности отставному президенту Сержу Саркисяну в качестве жилья.
Решением министру труда и социальных вопросов Армении Артему Асатряну, руководителю аппарата правительства Ваге Степаняну, директору Службы национальной безопасности Георгию Кутояну поручено обеспечить предоставление Сержу Саргсяну других предусмотренных законом гарантий после прекращения исполнения полномочий,  на основании его заявления.