Քաղաքական 12:15 30/03/2018 Հայաստան
Հայաստանը և Հունաստանը կապված են հազարամյակների խորքից եկող բազմաթիվ պատմական և մշակութային կապերով, և Հայաստանը կարևորում է դարավոր բարեկամ Հունաստանի հետ հարաբերությունների առավել խորացումն ու ընդլայնումը։  Այս մասին նշել է Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Փանոս Կամենոսի հետ հանդիպմանը։
ԱԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարը ընդգծել է, որ իր երկիրը բարձր է գնահատում փոխադարձ վստահության վրա հիմնված հայ-հունական միջպետական փոխհարաբերությունները, հավելելով, որ Հունաստանում ամենանջերմ զգացումներն ունեն Հայաստանի ու հայ ժողովրդի նկատմամբ ու ցանկանում են հնարավորինս զարգացնել համակողմանի փոխգործակցությունը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել պաշտպանական ոլորտում հայ-հունական ընդլայնվող համագործակցության կապակցությամբ։
Նախարարներն անդրադարձել են Հայաստան-Եվրոպական միություն փոխգործակցությանը, բազմակողմ հարթակներում համագործակցության առավել սերտացմանը։
Նախարար Նալբանդյանը Փանոս Կամենոսին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերը։

Politics 13:14 30/03/2018 Armenia
Armenia and Greece are connected with one another with centuries-old historical and cultural ties, and Armenia attaches importance to further deepening and expanding the relations with friendly Greece, Foreign Minister Edward Nalbandian announced at today’s meeting with Greek Minister of National Defense Panos Kammenos, who is on a visit to Armenia.
The top Greek official, for his part, stressed that his country highly appreciates the Armenian-Greek interstate relations anchored on mutual trust, adding that they have the warmest feelings for Armenia and the Armenian people and want to develop the comprehensive cooperation to the extent possible.
FM Nalbandian expressed satisfaction with the expanding Armenian-Greek cooperation in defense sphere, the Foreign Ministry said in a press release.
The ministers next reflected on the Armenia-EU cooperation and a closer cooperation on multilateral platforms.
Minister Nalbandian briefed Panos Kammenos on the ongoing efforts by Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs towards settling the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict.