Քաղաքական 14:04 21/04/2018 Աշխարհում
ՌԴ պետական դումայում անցկացվել է միջազգային ակցիա՝ նվիրված Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի օրվան, այն է՝ թեստ ֆաշիզմի նկատմամբ տարված հաղթանակի պատմության վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԻԱ-Նովոստին:
Թեստավորման մասնակիցներն այս տարի եղել են խորհրդարանի ստորին պալատի ներկայացուցիչները, մոսկովյան բուհերի ուսանողներ և դպրոցականներ:
Այս թեստը կանցկացվի ավելի քան 8 հազար հարթակներում, դրա մասնակիցների թիվը կանցնի կես միլիոնը: 2018 թ. Հայրենական Մեծ պատերազմի պատմությանը նվիրված թեստ է անցկացվում արդեն երրորդ անգամ:

Общество 14:16 21/04/2018 В мире
Международная акция – тест по истории победы над фашизмом, приуроченная ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, – прошла в субботу в Госдуме. Об этом сообщает РИА Новости.
Участниками теста в этом году были представители нижней палаты парламента, студенты московских вузов и школьники.
По словам заместителя председателя комитета по экономической политике, промышленности, инновационному развитию и предпринимательству Альфии Когогиной, тест по истории победы над фашизмом пройдёт более чем на 8 тысячах площадках, в нем примет участие более полумиллиона человек.