Հասարակություն 15:35 22/05/2018 Հայաստան
Beeline-ը հայտարարում է մարդկային ռեսուրսների կառավարման ժամանակակից և թվային մեթոդների ներմուծման մասին։
Մասնավորապես, աշխատանքի ընդունվելու համար նախնական հարցազրույցն արդեն կարելի է անցնել վիդեո տարբերակով՝ ընկերության կայքի միջոցով։ Ավելի դյուրին է դարձել նաև նոր աշխատակիցների թիմում ներգրավման գործընթացը: Որպեսզի ընկերության կողմից ընտրված լավագույն թեկնածուները հեշտությամբ ինտեգրվեն և ցանկանան իրենց կարիերան շարունակել Beeline-ում,  ընկերությունում ներդրվել է նոր աշխատակիցների ուղղորդման եռամսյա ծրագիր:
«Մեր ռազմավարության կարևորագույն ուղղություններից է հանդես գալ որպես պատասխանատու գործատու, և մենք շարունակաբար բարելավում ենք մարդկային ռեսուրսների կառավարման գործընթացները։ Նախ՝ վիդեո հարցազրույցի օգնությամբ դիմորդը կարող է ավելի լավ ներկայացնել իրեն, իսկ արդեն աշխատանքի ընդունված նորեկին կցվում է ընկերության փորձառու աշխատակից՝ ում մենք կոչում ենք buddy։ Նա նոր աշխատակցին ընթացքում ծանոթացնում է ընկերության ընթացակարգերի, մշակույթի և իհարկե գործընկերների հետ։ Մենք ցանկանում ենք, որ մեր բոլոր աշխատակիցները հենց առաջին օրվանից իրենց ազատ և պահանջված զգան և բացահայտեն իրենց բոլոր հնարավորությունները», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Վիդեո հարցազրույցը անցնելու  համար անհրաժեշտ է ընտրել ձեզ հետաքրքրող հաստիքը www.beeline.am կայքում, անցնել աշխատանքի նկարագրության մեջ տեղադրված հղումով և տեսագրել առաջարկված հարցերի պատասխանները։ Վիդեոն անհրաժեշտության դեպքում կարելի է ձայնագրել մի քանի անգամ։ Այս լուծումը թույլ է տալիս թեկնածուներին առավել լայն ներկայացնել իրենց գիտելիքները, փորձը և առավելությունները։
Գրավոր ինքնակենսագրություն ուղարկած դիմորդները կարող են վիդեո հարցազրույցի հրավեր ստանալ նաև ընկերության կողմից և ցանկության դեպքում օգտվել այդ տարբերակից ևս։

Общество 15:45 22/05/2018 Армения
Beeline объявляет о внедрении современных и цифровых методов HR-менеджмента. В частности, предварительное интервью для приема на работу уже можно пройти в видеорежиме через сайт компании.
Также, согласно релизу, упрощен процесс вовлечения новых сотрудников в коллектив. Чтобы прошедшие отбор лучшие специалисты могли легче интегрироваться и хотели продолжить свою карьеру с Beeline, в компании введена трехмесячная программа поддержки новых сотрудников.
«Быть ответственным работодателем – важнейшее направление нашей стратегии, и мы постоянно улучшаем процессы HR-менеджмента. Во-первых, благодаря видеоинтервью кандидаты могут лучше рассказать о себе. А к уже принятому на работу человеку приставляется более опытный сотрудник, которого мы называем buddy. Его цель – знакомить новоприбывшего с процедурами, культурой компании и, конечно, коллегами. Мы хотим, чтобы все наши сотрудники с первого же дня чувствовали себя востребованными, не были скованны и могли полностью раскрыть свои способности», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Чтобы пройти видеоинтервью, необходимо выбрать нужную вакансию на сайте www.beeline.am, пройти по ссылке в описании работы, записать и выложить ответы на представленные вопросы. При необходимости записать видео можно с нескольких попыток. Такое решение позволяет кандидатам более полноценно представить свои знания, опыт и достоинства.
Отметим, что кандидаты, отправляющие письменное резюме, могут получить от компании приглашение записать видеоинтервью и при желании воспользоваться им.