Քաղաքական 11:58 23/05/2018 Հայաստան
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանը համոզված է, որ շուկայում մենաշնորները վերացել են դեռ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի օրոք: Այս մասին նա ասաց այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում:
«Չգիտեմ, գուցե տնտեսական զարգացման համար քայլեր Կարեն Կարապետյանի օրոք եղել են, վատ է եղել միգուցե, բայց այն, որ մենաշնորհների սառույցը Կարեն Կարապետյանի օրոք կոտրվեց, ես, որպես տնտեսագետ և որպես իրավաբան կարող եմ ասել, որ դա իրականություն է», - համոզմունք հայտնեց Պողոսյանը։
Հարցին՝ արդյոք Կարապետյանի օրոք բոլո՞ր ներմուծողներն են օրենքի առաջ հավասար եղել և մաքսազերծման ժամանակ չարաշահումներ թույլ չեն տվել, պատգամավորը պատասխանեց.
«Եթե կան այդպիսիք, որոնք որոշակի գործառույթներ են իրականացրել, որը օրենքին չի համապատասխանում՝ մի ապրանքը մյուսի տեղ են մաքսազերծել կամ ընդհանրապես չեն մաքսազերծել, ապա ես ջատագովն եմ, որ այդ բոլոր մարդիկ հայտնվեն վանդակների հետևում՝ դա կլինի ընդդիմությունից, թե իշխանությունից։ Ես մի բան գիտեմ՝ պետության բյուջեին կպնել չի կարելի, պետության զարգացմանը խոչընդոտել չի կարելի»,- ասաց Միհրան Պողոսյանը:

Экономика 12:53 23/05/2018 Армения
Депутат Национального Собрания Армении, бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Мигран Погосян убежден, что монополии на рынке в Армении были ликвидированы еще во время премьерства Карена Карапетяна.
«Не знаю, может быть, для экономического развития во время пребывания Карена Карапетяна в должности премьер-министра РА были предприняты определенные  шаги, возможно, было плохо. Но я, как экономист и юрист, могу констатировать, что при Карене Карапетяне в вопросе монополий лед тронулся, это реальность», – сказал Мигран Погосян сегодня в беседе с журналистами.
На замечание, чувствовалось ли во время премьерства Карена Карапетяна, что все импортеры равны перед законом и не допускались ли нарушения при таможенном оформлении, Мигран Погосян сказал:
«Если есть импортеры, которые осуществляли определённые не соответствующие закону функции – при таможенном оформлении выдавали один товар за другой либо вообще не оформляли, то я выступаю за то, чтобы все они оказались за решеткой, независимо от того, представляют они оппозицию или власть. Я знаю одно, бюджет государства трогать нельзя, препятствовать развитию государства нельзя».