Քաղաքական 11:26 30/05/2018 Հայաստան
Երևանի ավագանու մայիսի 30-ի նիստում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հայտարարեց Ավագանու «Ելք» խմբակցության կազմում կատարված փոփոխության մասին։ Նա տեղեկացրեց, որ իբրև հիմք են ընդունվում Երևանի քաղաքապետի՝ Երևանի ավագանու անդամներ Էդուարդ Աղաջանյանի, Տիգրան Ավինյանի, Արայիկ Հարությունյանի, Ալեն Սիմոնյանի՝ ավագանու լիազորությունները դադարեցնելու մասին համապատասխան արձանագրությունները։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2018 թ. մայիսի 24, 25-ին ընդունված արձանագրությունների համաձայն՝ Ավագանու՝ ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ ավարտված անդամների մանդատը փոխանցվում է «Ելք» կուսակլցությունների դաշինքի հերթական հաջորդ թեկնածուներին, այն է՝ Վիկտոր Ենգիբարյանին, Նելլի Ղարդյանին, Ռուբեն Ռուբինյանին, Նառա Հովհաննիսյանին։

Политика 12:34 30/05/2018 Армения
В ходе заседания Совета старейшин Еревана, сегодня, 30 мая, мэр армянской столицы Тарон Маргарян сообщил об изменениях в составе фракции «Елк» («Выход») Совета старейшин.
Т.Маргарян сообщил, что за основу принимаются подписанные мэром Еревана протоколы о прекращении полномочий членов Совета старейшин города Эдуарда Агаджаняна, Тиграна Авиняна, Араика Арутюняна и Алена Симоняна.
Согласно протоколам от 24 и 25 мая 2018 года ЦИК РА, их мандаты передаются следующим набравшим наибольшее число голосов кандидатам в избирательном списке блока «Елк»: Виктору Енгибаряну, Нелли Кардян, Рубену Рубиняну, Наре Ованнисян.
Мэр Еревана Т. Маргарян поздравил новых членов Совета старейшин, пожелав новому составу хорошей работы.