Հասարակություն 12:49 23/06/2018 Հայաստան
Ծննդյան 65-ամյակի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում մասնավորապես ասված է․
«Հարգելի՛ Արմեն Վարդանի,
Ընդունեք ջերմ շնորհավորանքներս Ձեր 65-ամյակի առթիվ։
Ռուսաստանում բարձր են գնահատում մեր երկրների միջև բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում փոխշահավետ ինտեգրացիոն գործընթացների հետագա զարգացման գործում Ձեր ջանքերը։
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Արմեն Վարդանի, քաջառողջություն, բարօրություն և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ՝ ի շահ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդի»։
Արմեն Սարգսյանին հոբելյանի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը. «Հարգելի՛ Արմեն Վարդանի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Համոզված եմ, որ Ձեր հարուստ կենսափորձը, խորը գիտելիքներն ու մասնագիտական որակները կդառնան հայկական պետականության կայուն զարգացման երաշխիքը:
Վստահ եմ, որ փոխշահավետ գործընկերության և համագործակցության վրա հիմնված մեր երկրների հարաբերությունները կշարունակեն այսուհետ ևս զարգանալ՝ ի շահ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Առիթից օգտվելով, հարգելի՛ Արմեն Վարդանի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ընտանեկան բարօրություն և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական պաշտոնում, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»։
Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ևս ուղերձ է հղել, որում ասված է. «Հարգելի՛ Արմեն Վարդանի,
Անկեղծ շնորհավորում եմ Ձեզ 65-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր անձնական և գործնական որակները, ակտիվ պետական գործունեությունն ու վաստակած հեղինակությունը նպաստում են բարեկամ Հայաստանի խաղաղ և կայուն զարգացմանը:
Խորապես համոզված եմ, որ բելառուսա-հայակական կառուցողական համագործակցությունը հետագայում ևս կամրապնդվի՝ մեր երկրների միջև ձևավորված վստաության ու փոխըմբռման հարաբերությունների շնորհիվ:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Արմեն Վարդանի, քաջառողջություն, երջանկություն ու շարունակական հաջողություններ»։

Политика 14:39 23/06/2018 Армения
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 23 июня, продолжает получать поздравления по случаю своего юбилея. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Так, по случаю 65-летия поздравительное  послание  Армену  Саркисяну  направил президент Беларуси Александр Лукашенко.
«Ваши личные и деловые  качества, активная государственная деятельность и заслуженный  авторитет способствуют мирному и стабильному  развитию дружественной Армении.
Глубоко убежден, что конструктивное белорусско-армянское  сотрудничество будет укрепляться и впредь – благодаря сформировавшимся между  нашими странами отношениям доверия и взаимопонимания.
От всего сердца желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, крепкого здоровья, счастья и продолжительных успехов», – отметил Лукашенко.
В послании президента Казахстана Нурсултана Назарбаева говорится: «Убежден, что Ваш богатый жизненный опыт, глубокие  знания и профессиональные качества  станут залогом стабильного  развития  армянской  государственности.
Уверен, что отношения  наших стран, основанные на взаимовыгодном  партнерстве и сотрудничестве, и впредь будут развиваться – во благо двух дружественных народов.
Пользуясь случаем, уважаемый Армен Варданович, желаю Вам крепкого здоровья, семейного благополучия и успехов на Вашем ответственном посту, а армянскому  народу – мира и процветания».
По случаю 65-летия Армену Саркисяну поздравительное послание направил президент Российской Федерации Владимир Путин.
«Уважаемый Армен Варданович!
Примите сердечные поздравления по случаю 65-летия!
В России высоко ценят Ваши усилия, направленные на укрепление дружественных, союзнических отношений между нашими государствами, на дальнейшее наращивание взаимовыгодных интеграционных процессов на евразийском пространстве․
От души желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, крепкого здоровья, благополучия и успехов на Вашей ответственной деятельности на благо братского народа Армении»․