Հասարակություն 10:17 30/06/2018 Աշխարհում
Հունիսի 29-ին` ժամը 20:30-ի սահմաններում, հիվանդության (նախնական ախտորոշումը` լեղաքարային հիվանդություն, լյարդային անբավարարվածություն) հետևանքով մահացել է ՊԲ կենտրոնական ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պայմանագրային զինծառայող, 1973թ. ծնված Արմեն Շահմարի Աթանեսյանը: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Общество 10:41 30/06/2018 НКР
В одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), дислоцированной в центральном направлении линии соприкосновения, 29 июня около 20:30 вследствие болезни (предварительный диагноз – желчнокаменная болезнь, печеночная недостаточность) скончался военнослужащий контрактной службы Армен Шахмарович Атанесян (1973 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха.
«Министерство обороны Республики Арцах разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – отмечается в сообщении.