Սպորտ 15:36 07/07/2018 Հայաստան
Հուլիսի 8-ին Երևանում տեղի կունենա լեգենդների հանդիպում համաշխարհային ֆուտբոլի աստղերի մասնակցությամբ: Իսկ մինչ այդ, ֆուտբոլիստները հանդիպեցին լրագրողների հետ, կիսվեցին Հայաստանի մասին իրենց տպավորություններով, լուսանկարվեցին լրագրողների հետ:
«Միլանի» ու Բրազիլիայի հավաքականի լեգենդար ֆուտբոլիստ Կաֆուն առաջին անգամ Հայաստան է այցելել: Ասում է՝  հաճելի է այստեղ գտնվելը, և շնորհակալություն է  հայտնում այս հանդիպումը կազմակերպելու համար:
«Վաղը երկրպագուների համար տոն է սպասվում: Նրանք կարող են հանդիպել իրենց  սիրելի ֆուտբոլիստների հետ: Վաղվա հանդիպման համար կարևորը հաշիվը չէ, այլ այն, որ կարողանանք ուրախացնել հայ երկրպագուներին»,- նշեց  Կաֆուն:
Հիշեցենենք, որ հուլիսի 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք Լեգենդների խաղին կմասնակցեն այնպիսի ճանաչված ֆուտբոլիստներ, ինչպիսիք են՝ Ռիվալդոն, Հերնան Կրեսպոն, Գաբրիել Բատիստուտան, Դիդան, Կաֆուն, Իվան Սամորանոն, Ժուլիանո Բելետին, Սերժինիոն, Պաոլո Մալդինին, Յուրի Ջորկաեֆը, Յարի Լիտմանեն, Հրիստո Ստոիչկովը, Դեմետրիո Ալբերտինին, Լյուդովիկ Ժուլին, Կախա Կալաձեն, Ռայան Գիգսը, Ռոնալդոն:

Спорт 17:28 07/07/2018 Армения
В Ереване 8 июля состоится встреча легенд мирового футбола – матч с участием всемирно известных футболистов.  Сегодня, в преддверии матча, футболисты встретились с журналистами, поделились впечатлениями об Армении, сфотографировались с представителями СМИ.
Двукратный чемпион мира в составе сборной Бразилии Кафу находится в Армении впервые. По словам футболиста, ему приятно здесь находиться, и он выражает благодарность за организацию данной встречи.
«Завтра ожидается праздник для футбольных фанатов. Они могут встретиться со своими любимыми футболистами. Для завтрашней встречи важным будем не счет, а то, чтобы мы смогли подарить радость армянским болельщикам», – отметил Кафу.
Напомним, что 8 июля в Ереване на Республиканском стадионе состоится матч легенд мирового футбола – между сборными Европы и Латинской Америки. Ранее своё участие в матче подтвердили такие известные футболисты, как Ривалдо, Креспо, Габриэль Батистута, Роналдо, Дида, Кафу, Саморано, Стоичков, Альбертини, Жюли, Каха Каладзе, Райан Гиггз, Роналдо.