Քաղաքական 12:30 12/07/2018 Հայաստան
Ազգային ժողովը 78 կողմ, 1 ձեռնպահ քվեարկությամբ ընդունեց նաև «Ազդարարման համակարգի մասին» ՀՀ  օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքը:
Աղբողջությամբ և միաձայն ընդունվեց նաև «ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
«Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը ևս ընդունվեց ամբողջությամբ՝ 78 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ։
Իսկ ՀՀ քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծն ընդունվեց 79 կողմ ձայնով։
Վերջում ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն հայտնեց պատգամավորներին՝ աշխատանքի համար և հայտարարեց, որ անցնում են 30-օրյա իրենց արձակուրդին։

Право 13:44 12/07/2018 Армения
Депутаты Национального Собрания Армении на внеочередном заседании в четверг, 12 июля, соотношением голосов 78 «за» и 1 воздержавшийся  приняли проект о внесении изменений в Закон РА «О системе  осведомления».
Окончательно и единогласно был принят проект поправок в Гражданский процессуальный кодекс РА.
Проект закона о внесении поправок в Закон РА «О воинской службе и статусе военнослужащего» также был принят окончательно – 78 голосами «за», 1 «против».
Проект поправок в Уголовно-исполнительный кодекс РА был принят 79 голосами «за». Проект  закона «Об амнистии ряда примененных административных штрафов» был принят 68 голосами «за», 1 «против» и 2 воздержавшихся.
После голосования председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян поблагодарил депутатов за работу, объявив, что они уходят в 30-дневный отпуск.