Օրվա մամուլ 10:24 21/07/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ վարչապետի հրամանով բարձրաստիճան նախկին բոլոր ոստիկաններից հավաքվել են նրանց մեքենաների ոստիկանական «գոլդ» պետհամարանիշերը։ Օրինակ՝ հետ է վերցվել նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի 999II 99 պետհամարանիշը։
Լուրը մեզ հետ զրույցում հաստատեց ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը։ «Այո, այդ պետհամարանիշերի մի մասն արդեն հետ է վերցվել, և գործընթացը շարունակվում է»,- ասաց Օսիպյանը։ Մեր դիտարկմանը, թե ինչ են անելու այդ պետհամարանիշերը, Օսիպյանը պատասխանեց. «Դրանք նորից չեն վաճառվելու։ Նախորդների փորձից հասկացվեց, որ դա նպատակահարմար չի»,- ասաց Օսիպյանը՝ չպատասխանելով, թե նախկին պաշտոնյաներից պետհամարանիշերը հետ վերցնելը իրականում ինչ նպատակ է հետապնդում։
Իրականում դրանք վերցվել են, որ նրանք իրենց նոր Հայաստանում էլ արտոնյալ չզգան՝ շրջանցելով օրենքները»։

Пресса дня 11:52 21/07/2018 Армения
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что приказом премьер-министра, у всех бывших высокопоставленных полицейских забрали «голд» номера полицейских машин. К примеру, у бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна забраны госномера – 999II 99. Эту информацию в беседе с корреспондентом издания подтвердил начальник полиции Валерий Осипян.
«Да, часть госномеров уже взяли обратно, процесс продолжается», - сказал Осипян. На  вопрос, что они собираются делать с этими номерами, Осипят ответил: «Они не будут продаваться. Из прошлого опыта мы поняли, что это нецелесообразно».
Начальник полиции однако, отметил, с какой целью в действительности госномера забирают у бывших должностных лиц.
А на самом деле, номера отбирают для того, чтобы они в новой Армении не чувствовали себя привилегированными, обходя законы», - пишет газета.